Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prevence - vypalování trávy

Prevence - vypalování trávy


Obrazek
Zima je za námi a s oteplením přichází také první požáry v přírodním prostředí. S probíhajícím jarním úklidem se zvyšuje riziko požárů způsobených nedbalostí osob při vypalování trávy.

V tomto jarním počasí vzniká zvýšené nebezpečí vzniku požárů. Teplé počasí láká řadu zahrádkářů a chatařů k jarnímu úklidu. Při spalování listí, větví ze stromků nebo suché trávy může dojít i k požáru. Ten se může vlivem silného větru rychle rozšířit a napáchat značné škody. I když pálení suché trávy a listí není zákonem výslovně zakázáno, měla by se dodržovat základní pravidla a omezení, např. pálení většího množství suché trávy předem telefonicky ohlásit na operační středisko Hasičského záchranného sboru a tím předejít zbytečným výjezdům hasičů. Událost je možné ohlásit také prostřednictvím formuláře umístěném na webových stránkách hasičů Královéhradeckého kraje
www.hzshk.cz

Plošné vypalování porostu je zakázáno celoročně. Na základě zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, může Hasičský záchranný sbor uložit pokutu za přestupek na úseku požární ochrany tomu, kdo vypaluje porosty, a to do výše 25 tisíc korun pro fyzické osoby, právnickým a podnikajícím fyzickým osobám pokutu až do výše 500 tisíc korun.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář