Jdi na obsah Jdi na menu
 


Působnost naší jednotky

Působnost naší jednotky je ovlivněna tím, že naše jednotka je zařazena do kategorie 5, tedy jedná se o jednotku JPO5. Naše působnost je územní. To znamená, že vyjíždíme hlavně na katastru našeho města (rozloha - 16,98 km²). V případě potřeby nás může KOPIS v Hradci Králové, neboli  krajské operační a informační středisko povolat k události mimo katastr našeho města, jelikož od roku 2011 má naše město Pilníkov smlouvu o zajištění požární ochrany na katastru obce Chotěvice (rozloha - 20,12 km²). Od 7. listopadu 2011 je v činnosti svolávání hasičů při poplachu pomocí zařízení PEM 2 přes SMS operátora ,,Vodafone“.  Zařízení ovládá plně program KLADNO, který se používá na všech operačních střediscích HZS. Nově od jara roku 2015 zajišťuje požární ochranu v obci Staré Buky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář